środa, 25 marca 2020

Dzień Modlitw + sprawy organizacyjne + wilczkowy challenge #4

Drogie Wilczki!

NIESPODZIANKA OD AKELI (To filmik, w którym mówię ważne rzeczy, więc zachęcam do obejrzenia. Jest też "gość specjalny";))

DZIEŃ MODLITW  

Dzisiaj, 25.03, jest święto Zwiastowania Pańskiego. Zawsze w sobotę po tym święcie na całym świecie obchodzi się Dzień Modlitw. W tym roku nie może się odbyć w takiej formie, ale z tej okazji wstawiam kilka cytatów do przemyślenia na temat wdzięczności, która miała być myślą przewodnią tego Dnia Modlitw.

Zawsze się radujcie, nieustannie się módlcie! W każdym położeniu dziękujcie, taka jest bowiem wola Boża w Jezusie Chrystusie względem was.
Tes 5, 16-18

Trzeba pamiętać o nieustannej wdzięczności za ten dar, jakim dla człowieka jest drugi człowiek.

Jan Paweł II

Okazanie wdzięczności jest najprostszą – oraz najpotężniejszą – rzeczą, jaką człowiek może zrobić dla drugiego człowieka. [Randy Pausch]

Bądź wdzięczny za to, co masz, a będziesz miał tego więcej. Jeśli koncentrujesz się na tym, czego nie masz, nigdy nie będziesz miał wystarczająco dużo. [Oprah Winfrey]

Bądź wdzięczny za trudne chwile. One pozwalają ci się rozwijać. Bądź wdzięczny za swoje ograniczenia, ponieważ one dają ci szansę na poprawę. Bądź wdzięczny za każde nowe wyzwanie, ponieważ ono buduje twoją siłę i charakter. Bądź wdzięczny za swoje błędy. Przekazują Ci cenne lekcje. [Troy Amdahl]

Być wdzięcznym oznacza rozpoznanie miłości Boga we wszystkim, co nam dał – a on przecież dał nam wszystko. [Thomas Merton]


 Zachęcam też do odmówienia Aktu Zawierzenia Federacji Skautingu Europejskiego Matce Bożej link.

28 marca o 12 będzie transmisja harcerskiej mszy świętej, też zachęcam do udziału. Transmisja dostępna tu.

SPRAWY ORGANIZACYJNE:

Wiem, że szkoły bardzo dobrze sobie poradziły z tematem zdalnego nauczania i macie co robić w domu. Dlatego, żeby Was nie przeciążać, będziemy wstawiać wyzwania 2 razy w tygodniu, we wtorki i piątki.
Mam prośbę, jeśli to nie jest dla Was duży problem, żebyście wysyłały mi relację/ zdjęcie, jeśli coś zrobicie. Przyczyn jest kilka. Pierwsza, jeśli mamy zdjęcia albo relacje to trochę jest tak, jak na zbiórce, że widzimy, co robią inne wilczki, jakie mają pomysły, co je bardziej interesuje. Druga - mam nadzieję, że to będzie dla Was motywacja do robienia ciekawych rzeczy w domu, w sytuacji, kiedy nie spotykacie się z innymi dziećmi. Trzecia - jest to sygnał dla mnie, że się rozwijacie, czy i czym jesteście zainteresowane. Ale oczywiście w wolności :)
Ogólnie też jestem otwarta na różne Wasze pomysły jak możemy robić coś gromadą/ co możemy z Bagheerą dla Was przygotować na odległość. Także, jeśli Wam coś przyjdzie do głowy to śmiało piszcie. Jeśli chcecie zdać zadanka zdalnie, to też się odzywajcie.

WILCZKOWY CHALLENGE #4 

1. Zakładka! Przygotujcie zakładkę do książki wybraną przez siebie metodą. Kilka inspiracji poniżej:






2. Przygotujcie jakiś eksperyment z rzeczy dostępnych w domu (czasem potrzeba naprawdę mało)
Tu możecie szukać pomysłów: link

3. Tym razem wyzwanie duchowe - codziennie pamiętać o modlitwie. Proponuję zrobienie sobie tabelki, w której będziecie odznaczać czy pamiętałyście o modlitwie rano i wieczorem.

I relacja z poprzedniego challenge' u.

Ze wszystkich sił!
Akela

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza