niedziela, 31 maja 2026

Boże Ciało 4.06

 Drogie wilczki!

Zostałyśmy w tym roku zaproszone do uczestniczenia w uroczystości Bożego Ciała w naszej parafii razem z resztą naszego środowiska :) Wilczki chętne do sypania kwiatków powinny przyjść w środę na mszę świętą o 18:00, po której odbędzie się próba. Na tą mszę możemy przyjść jeszcze po cywilu ;) 

Następnie we czwartek spotykamy się o 9:30 przed kościołem. Wilczki, które nie będą sypać kwiatków będą iść po prostu w procesji za najświętszym sakramentem. Pamiętajcie o pełnym umundurowaniu w tak ważne święto! Zachęcam też, żebyście zabrały całe swoje rodziny i razem z nimi brały czynny udział w tej uroczystości :)

Ze wszystkich sił!

Akela  🐺

wtorek, 19 maja 2026

40-lecie Bukowiny 23.05

 Drogie wilczki!

W tą sobotę zamiast na zwyczajną zbiórkę spotkamy się z harcerkami z naszej drużyny Bukowiny, żeby świętować ich 40-lecie. Będzie to nietypowe spotkanie, dużo luźniejsze i zamiast zwyczajnych gromadowych aktywności będziemy mogły wziąć udział w grach przygotowanych przez harcerki :) 

Święto zacznie się mszą świętą w naszej parafii św Józefa o 11:30, ale zostałyśmy zaproszone to włączenia się w śpiew z ekipą muzyczną :D Chętne zapraszam na próbę scholi o 10:30. Całość potrwa do ok. 16:30.

Na to spotkanie przyda się: 

  • mowglik i sobieradek
  • kronika wilczka i piórnik
  • drugie śniadanie i coś do picia 

Myślę, że będzie też czas na zdawanie punkcików. Wiem, że niektórym z was już mało brakuje do Obietnicy, może uda nam się zrobić jakąś już na kolejnej zbiórce? ;)

 Do wspólnego świętowania zapraszamy również rodziców i rodzeństwo <3

 

Ze wszystkich sił!

Akela  🐺

wtorek, 5 maja 2026

Zbiórka 9.05

Drogie wilczki!

Tę zbiórkę znowu spędzimy w lesie, dlatego spotykamy się przy stacji Lublin Zachodni o 9:00 i tam też wrócimy na 12:30.

Na zbiórkę przyda się: 

  • mowglik i sobieradek
  • kronika wilczka i piórnik, w którym będą klej i nożyczki
  • gazetki ze sklepu typu biedronka, lidl, stokrotka itp. 
  • coś do picia 
  • karimata do siedzenia na ziemi
  • mokre chusteczki lub coś do umycia rąk
  • menażka
  •  nóż
  • deska do krojenia 
  • ubranie dostosowane do pogody (kurtka/płaszcz przeciwdeszczowy) 

Na tej zbiórce zrobimy kolorową sałatkę! Podział składników jest następujący:

szóstka biała - coś zielonego

szóstka szara - coś czerwonego/pomarańczowego

szóstka czarna - coś w dowolnym innym kolorze

Każda z was ma coś przynieść. Pamiętajcie, że to ma być wytrawna sałatka, taka obiadowa. 

Wiem, że niektórym z was bardzo mało zostało do obietnicy! Przejrzyjcie punkciki i zobaczcie, co możecie zdać już na tej zbiórce. Może na kolejnej zrobimy już obietnice? ;)


Ze wszystkich sił!

Akela  🐺