sobota, 27 października 2018

Zdjęcia i tabelka na 11 listopada

Drogie wilczki!
Po pierwsze - bardzo Wam dziękuję za dizisiejszą zbiórkę - zaprezentowałyście niesamowite umiejętnosci i bardzo dobrze przygotowałyscie się! Zdjecia wstawię w przyszłym tygodniu, bo dziś mój komputer nie współpracuje ze mną.

Po drugie - linkuję tekst przyjęcia do gromady link. Chustę otrzymują kandydatki, które podpiszą deklarację i bedą miały mundur. Drogie kandydatki - mam nadzieję, że będzie to jak najszybciej ;)

Po trzecie - 11 listopada. Wstawiam tekst scenariusza i tabelkę z rzeczami do przygotowania na nasze wspaniałe przedstawienie. Wilczki, których dzisiaj nie było na zbiórce - też będziecie brać udział w przedstawieniu! Będziecie wiejskimi dziewczynami z czasów Kochanowskiego (może brzmi to trochę dziwnie, ale po zajrzeniu do scenariusza sprawa staje się jasna).

Uwaga - mam ważną misję dla wilczka - ochotnika. Potrzebne będzie jakieś podziękowanie dla szkoły, w której będzimy mieć nasz przegląd przedstawień. Nasza gromada ma za zadanie zorganizowanie go. Może to być własnoręcznie zrobiona kartka albo własnoręcznie zrobiony drobny upominek. Można się zgłosić do tego zadania, wpisując się do pola poniżej tabelki z rzeczami do wzięcia.
 tabelka
scenariusz

Olga - wstawiam tekst wiersza, który będziesz czytać ("Pieśń świętojańska o sobótce", Jan Kochanowski)


Wsi spokojna, wsi wesoła,
Który głos twej chwale zdoła[125]?
Kto twe wczasy[126], kto pożytki
400
Może wspomnieć za raz[127] wszytki?
Człowiek w twej pieczy uczciwie
Bez wszelakiej lichwy żywie;
Pobożne jego staranie
I bezpieczne[128] nabywanie.
Pamiętajcie, żeby przygotować sobie przebranie na przedstawienie - liczę na Waszą kreatywność!

Przypominam o jutrzejszej mszy środowiska. Niestety nie będę mogła być obecna na tym wydarzeniu, ale spokojnie - zaopiekuje się Wami Bagheera. Spotkacie się o 16.30 w sali św. Stanisława Kostki ("To tu") na "ABC liturgii", potem pójdziecie na mszę św. o 17.

Od razu napiszę, że za tydzień nie będzie zbiórki, ponieważ jest Wszystkich Świętych.
Ze wszystkich sił!
Akela

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza