niedziela, 8 października 2017

Informacje z zebrania, zbiórka 14.10. oraz nabór 15.10.

Drodzy Rodzice!
Oto kilka bieżących informacji:

 1. Podsumowanie zebrania:
  - cele na rok: pilnowanie stanu umundurowania wszystkich Wilczków oraz punktualność (będziemy czekać na osoby spóźnione, jeśli powiadomią o tym telefonicznie Akelę),
  - terminy:
    15.10. Msza Środowiska połączona z naborem (więcej informacji w kolejnym punkcie)
    29.10. Kiermasz ciast (termin jeszcze nie jest pewny)
    16.12. Wigilia Środowiska
    27.12.-30.12. zimowisko (konkretne informacje podam pod koniec października, a wpłaty będę zbierać w listopadzie i grudniu)
    21.01. Msza Środowiska o 19:00
    18/25.02. Msza Środowiska o 19:00
    24.03. Dzień Modlitw za FSE w Wąwolnicy
    15.05. Msza Środowiska o 19:00
    lipiec - obóz (termin podam po zimowisku)
  - obóz w lesie: W tym roku wszystkie gromady z naszego miasta chcą wspólnie pojechać na obóz do lasu tak, jak jest to praktykowane już od kilku lat w całej Polsce. Przez ten rok będziemy przygotowywać Wilczki do tego wydarzenia - na zbiórkach nabędą one odpowiednie umiejętności. W tym celu także odbędzie się kiermasz ciast, z którego dochód przeznaczymy na zakup potrzebnych dla gromady rzeczy - namiotów, pryszniców, sprzętu kuchennego.
 2. W najbliższą sobotę będzie miała miejsce kolejna zbiórka naszej gromady. Konkretne informacje podam Państwu w czwartek wieczorem/piątek rano, ponieważ planujemy wyjście do Starego Gaju. Wszystko zależeć będzie od tego, jaka będzie tego dnia pogoda.
 3. Za tydzień, 15.10. w naszej parafii organizujemy nabór harcerski, aby zachęcić młodych z naszej parafii do wstąpienia w szeregi wilczkowe i harcerskie. Zaczynamy o godzinie 9:00 (chwilę przed zakończeniem Mszy o 8:30), by stać na kolejnych Mszach Świętych o 10:00, 11:30 i 13:00. O godzinie 10:00 także będzie miała miejsce nasza Msza Środowiska, na którą idziemy całą gromadą. W związku z tym dyżury wyglądają tak:
  a) 9:00-11.00 (najlepiej, by na tym dyżurze były Wilczki spoza naszej parafii, by nie musiały dwa razy przyjeżdżać)
  b)11.00-13:00
  c)13:00-15:00
  Bardzo proszę, by Wilczki na sobotę wiedziały, na którym dyżurze będą mogły służyć, abym na zbiórce mogła zebrać te informację. Naszym zadaniem, jako gromady (także i harcerek), będzie przyniesienie ciast. Dlatego proszę, aby każdy, kto może takie ciasto upiec, powiadomił mnie o tym. Dochód z nich pozwoli nam, harcerzom, na wykończenie remontu w magazynie, w którym trzymamy wartościowy sprzęt. Zakupienie do niego metalowych półek jest niezbędne - zdarzyło się już kilka razy, że magazyn został zalany, więc nic nie może leżeć na podłodze.
  Wilczki! To od Was zależy, czy do 4. Gromady dołączą nowe kandydatki. Wasze świadectwo, zachęcanie ich i rozmowa z dziewczynkami, które przyjdą do naszego harcerskiego namiotu, mogą zmienić ich życie na super dżunglową przygodę! Wchodzicie w to? :D
Ze wszystkich sił!
Akela

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza