wtorek, 27 sierpnia 2019

Rozpoczęcie roku 2019/2020Drogie Wilczki!

Zapraszam Was na harcerskie rozpoczęcie roku. Odbędzie się ono w sobotę 7 września. Spotykamy się około 13.30 /14.00 (dokładną godzinę podam, kiedy ostatecznie ustalimy miejsce - prawdopodobnie będzie to parafia MB Różańcowej lub parafia pw. św. Antoniego). Razem jedziemy na miejsce, gdzie będzie msza i apel.

Dalszy plan:
14:40 Spotykamy się na miejscu apelu z resztą drużyn i gromad
15:00 Apel z 1.HL - mianowanie nowych hufcowych
15:40 czas na spowiedź/ próba śpiewu
16:00 Msza Święta 
17:20 Apel z mianowaniami u nas w hufcu 
18:30 poczęstunek

19:00 przewidywany koniec
Proszę o odebranie Wilczków po rozpoczęciu roku z miejsca, gdzie skończymy rozpoczęcie roku - w tych godzinach rzadko jeżdżą autobusy.
Oczywiście wszyscy rodzice są zaproszeni na rozpoczęcie roku.
Nasza gromada musi przynieść 2 ciasta i 3 soki. Proszę o informację sms-em, kto mógłby się podjąć upieczenia ciasta lub kupienia soku do 5 września. Ciasta najlepiej żeby były takie, żeby można było je wziąć w rękę - np. muffinki, murzynek, zebra itd. Proszę, żeby każdy wilczek wziął ze sobą kubek na sok - będziemy eko ;) Weźcie też wodę.

Na apelu będzie kilka mianowań, dlatego chciałam wspomnieć o nich kilka słów. Mianowanie to ważna chwila zarówno dla mianowanej szefowej, jak i dla hufca. Mianowanie pokazuje wielkość i powagę podejmowanej służby, a także jest znakiem zaufania hufcowej wobec nowej szefowej.
Warto wsłuchać się w tekst mianowania - jest on bardzo mądry.
Dlatego - proszę o cierpliwość i spokój, nawet jeśli będzie Wam się nudzić na mianowaniu kolejnych szefowych. To ważny moment i dajmy wszystkich dobrze ją przeżyć :)

Jeśli chodzi o informacje dotyczące przyszłego roku - daty zbiórek wstawię po naszej Radzie Hufca, kiedy ustalimy na 100% terminy wydarzeń hufca i ogniska. Przejście wilczków do drużyny odbędzie się na Święcie Szczepu.

Ze wszystkich sił!
AkelaBrak komentarzy:

Publikowanie komentarza